fbpx

Poznaj mnie lepiej- zapraszam na Facebook/ Instagram/ portal Moment.pl

Moi Drodzy,

Zdaję sobie sprawę, że żyjemy w czasach, w których liczy się wiedza, doświadczenie i opinia specjalisty do którego się wybieracie. W celu sprostania Waszym oczekiwaniom dzielę się wiedzą o siebie, czy opiniami w Internecie.

Serdecznie zapraszam na mój Facebook: Facebook: Dietetyk Delfina Targońska

Instagram: https://www.instagram.com/deli_avocado/?hl=pl

Portal Moment.pl (gdzie znajdziecie opinie o mnie oraz możecie rezerwować wizyty on-line):
Sprawdź opinie lub umów się on-line

 

DLA CIEKAWSKICH- MOJA HISTORIA:

“Mocno wierzę, że każdy dietetyk może realizować swoje pasje w pracy. Poprzez wspieranie innych ludzi w ich rozwoju i zmianie nawyków żywieniowych. Jednocześnie może osiągnąć rozwój i być zadowolony ze swojej pracy oraz prowadzenia własnej firmy”

Moja historia rozpoczęła się już w dzieciństwie, czasach rozwoju przemysłu i szybkiego dostępu do przetworzonej żywności. Byłam pulchnym dzieciakiem. Wówczas sama odczułam efekty złych nawyków żywieniowych, rozpoczętych przez “model” diety lat dziewięćdziesiątych. Niestety brak wiedzy żywieniowej członków rodziny wpłynął nie tylko na mnie, lecz również na moją siostrę. Widok jej problemów z żywieniem zmienił moje życie i wówczas postanowiłam Jej pomóc i pójść na studia, które umożliwią mi tą pomoc- dietetykę.

Ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Na uczelni okazało się, że zdobywanie wiedzy z dziedziny anatomii, fizjologi i żywienia człowieka sprawia mi wielką przyjemność. Jak na każdych studiach dostaję wiele informacji, często sprzecznych, poznaję wiele poglądów i przekonań…i czerpiąc po trochu z każdego źródła wyrabiam swoją tożsamość zawodową.
Pisała prace dyplomowe związane z dietetyką sportową w tym magisterkę w tematyce żywienia piłkarzy nożnych.

W zawodzie pracuję od 2015r. Na co dzień pracuje z: sportowcami, ale również osobami odchudzającymi się, chorującymi na choroby metaboliczne (t.j. np. nadciśnienie, cukrzyca, hipercholesterolemia, dna moczanowa, PCOS, hiperinsulinemia, hiperandrogenizm, niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, czy po udarze niedokrwiennym.), dziećmi, weganami, kobietami w ciąży/karmiącymi, czy pragnącymi przytyć, czy zwiększyć masę mięśniową.

W pracy z pacjentami w szczególności kładę nacisk na dostosowanie żywienia pod kątem indywidualnym, wyników badań krwi i trybu życia. Priorytetem jest edukacja żywieniowa, aby po zakończeniu diety nikt nie mierzył się z efektem jo-jo, czy niedoborami w diecie.

Co więcej, życiowe doświadczenia zmusiły mnie do zgłębienia tematu DIETOTERAPII jednej z bardzo trudnych w diagnostyce i leczeniu chorób: dlatego zajmuję się również wspomożeniem leczenia BORELIOZY poprzez dietę.

Cenię sobie przede wszystkim szczerość, otwartość, ciężką pracę połączone z wielkim sercem i chęcią pomocy innym.

Jeśli takiego dietetyka szukasz, zapraszam do kontaktu.

Zadzwoń i odwiedź naszą Poradnię!

ul. Józefitów 19a/5,
30-045 Kraków

534 879 003 | kontakt@poradniaavocado.pl